fbpx

Tallinna vanalinna au ja uhkus – restoran Peppersack

Restoran Peppersack asub huvitava ajalooga majas Tallinna vanalinna südames aadressil Viru 2, Raekoja platsi vahetus läheduses. See ei ole lihtsalt hea toidu ja sõbraliku teenindusega koht, vaid pakub külastajatele võimalust astuda justkui teise maailma. Teid ootab sajanditepikkuse ajalooga maja, mille müstiline atmosfäär, hubane küünlavalgus ja igaõhtune mõõgavõitlus viivad reisile ajas tagasi. Läbi mitme korruse leidub Peppersackis kohti nii suurtele gruppidele kui ka romantilisi nurgakesi väiksematele seltskondadele, seega peaks sobiva kohakese leidma igaüks. 

Uksed avatakse juba varahommikul, kui Peppersacki kohvikus saab maitsta ahjusooje küpsetisi nii kohapeal nautimiseks kui ka kaasaostmiseks. Valikus on saiad, pirukad, koogid, küpsised ja loomulikult ka aastatega paljude lemmikuks saanud kringlid. Restoranis saab aga isuäratavat hommikusööki süüa. Peppersack on minu üks lemmikuid hommikusöögikohti linnas — toidud on koduselt maitsvad ja parajalt suure portsuga.

Eelroa nautimine

Kuna road on restoranis korralikult suured ning soov oli nautida ka maitsvat liha ja magusat, võtsime eelroaks kahe peale kitsejuustusalati porgandikreemi ja pastinaagikrõpsudega (9 eurot). Väga maitsev ja mõnusa karamellise kattega.

Veel oli valikus õrnsoolalõhe ja kanasalat. Kindlasti proovin esimesel võimalusel ka neid.


Joogiks võtsime kõrvale maja aperitiivi Piprakukk (5,9 eurot). Oi kui maitsev see oli, seda võib oma värske ja piprase meki tõttu kohe mitu tükki proovida. Soovitan kindlasti enne roogasid aperitiiviks võtta!

Natuke ajalugu

Peppersack on oma nime saanud 1520. aastal maja valdajaks olnud Hans Peppersacki järgi, kes oli omal ajal väga edukas vürtsikaupmees. Tollal hüüti vürtsikaupmehi pilkavalt piprakottideks. Hans aga oma ametit ei häbenenud ja võttis selle sõimusõna oma perekonnanimeks. Ka nüüd, sajandeid hiljem, ripub piprakott uhkusega maja sümbolina restorani Peppersack peaukse kohal.

Pearoa tulek

Üheks pearoaks valisime pardifilee kartulipüree, muskaatkõrvitsa ja punaveinikastmega (18 eurot). Part oli ideaalse küpsusega ja kogu kooslus imeline.

Joogiks soovitati punast majaveini Cabernet Sauvignon La Chasse Gabriel Meffre (Rhône, Prantsusmaa) (18 cl 6,9 eurot).

Teiseks pearoaks valisime Piprakoti steigi ahjukartuli, köögiviljade ja piprakastmega (25 eurot). See oli oivaline, hetkel on see vaieldamatult mu lemmikroog.

Joogiks soovitas sõbralik ja vastutulelik teenindaja punast majaveini Shiraz Reserve Jacob’s Creek (Barossa Valley, Austraalia) (18 cl 8,9 eurot). 

Taustaks mängis kaunis keldi muusika.

Magus lõpetus

Esimeseks desserdiks valisime šokolaadikoogi pistaatsiapähklite ja marjasorbetiga (7 eurot).Võiks lausa öelda, et see oli tõeliselt šokolaadine sweet death by chocolate. Marjaselt hapukas sorbett tasakaalustas kogu seda magusust.

Teiseks magustoiduks valisime crème brûlée maasikakastmega (7 eurot). Mõnusalt sametiselt kreemine ja koduselt maitsev toormaasikamoos.

Kuulujuttude järgi tasub Peppersacki külastada juba ainuüksi kiidetud majaõlle pärast, mis on valmistatud ajalooliste retseptide järgi.Renessansiaja härrasmehed oskasid nautida nii head toitu, uhket elu, daamide tähelepanu kui ka hoogsat kahevõitlust. Restorani mõõgavõitlejad etendavad igal õhtul publiku rõõmuks hoogsa ja tempoka etteaste. Nagu ikka käib võitlus au, kuulsuse ja kaunite naiste poolehoiu nimel. Kes võidab, kes kaotab ja kas pärast lahkutakse ikkagi sõpradena, selgub juba igal õhtul poole üheksa paiku restorani peasaalis.

Rohkem infot restorani kohta leiad Peppersacki lehelt ja mõnusa laua saad broneerida siit.

Daisy Järvi
vabalaud.ee
toidunautleja.ee