fbpx
Blogi

“Botaanikaaed” Tallinna vanalinnas – Leib Resto

Leib Restosse olen sattunud nüüd juba päris mitmendat korda, erineval aastaajal. Pean tunnistama, et suveterrassil meeldib mulle kõige rohkem, kus on lopsakalt roheline 🤩. Kuna mulle tohutult meeldib loodus ja kõik rohelus, siis on see nagu väikene botaanikaaed vanalinna kivimajade ja müüride keskel.

Väikesest trepist üles tulles Uus tn 31 võtavad sind vastu sõbralikud teenindajad. Kõrvu kostuvad kaunid eesti keelsed meloodiad.

Restoran Leib toob ausad maitsed talust otse sinu taldrikule! Majas saab süüa just seda, mis parasjagu Eestis kasvab ja, mis on valmistatud erilise hingega.
Restorani nimi on valitud põhjusega. Must leib tähendab teatavasti igale eestlasele midagi, värsket ja sooja. Midagi, mis on tehtud suure hingega. See võtab ilusti kokku kõik, millesse restorani loojad usuvad. 

Valisin nautlemiseks teise korruse privaatsema terrassi, kust on parim vaade kogu aiale ja ka teatud nurga alt väliköögile.

Eelroaks sai valitud üks külaliste lemmikuimaid toite nii suvel kui talvel: Haugimari marineeritud kartulite ja suitsutatud hapukoorega (11.5 eur). Mmmm lihtsalt nii hea – põletatud kartulid, suitsutatud hapukoor – nagu kuidas on võimalik seda teha üldse? 🤔 Aga näe vot on, ülimaitsev ja kindlasti soovitan ära proovida! Iga amps on mõnusalt soolane.

Pearoaks valisin taaskord külaliste lemmiku: Meie ahjus suitsutatud Pähkla forell sooja kartuli-ürdisalati ja Gribiche kastmega (17 eur). Forell on mõnusalt suitsune – nagu oleks Peipsi kalda äärest suitsukala saanud 🥳. 
Forell on pehme, seest roosakas, algul arvaks et toores, aga maitselt no nii hea, et ei muudaks miskit. Pealt kauni pruuni jumega. Kui küsida, mille/kelle ma koju kaasa võtaks, siis selle forelli võtaks koju kaasa küll😋.

Desserdi aeg 😋 – läbi aastate külaliste lemmik magustoit: Brüleekreem musta leivaga (6.5 eur). Täiesti kindla peale minek magusa puhul. Kindlasti aasta dessert 2020😋. Pehme ja sametine, musta leiva tükkidega. Restoran nö firmakas, mida mujalt kohe kindlasti ei saa.

Broneeri endale parim laud Leib restosse vabalaud.ee lehelt