fbpx
Blogi

ToiduNautleja TOP 2020 restoranid vol2

No nii ja siinkohal avaldangi oma järgmised TOP restoranid. Kokku sai neid 14 sel korral 🥳.

Toon siia oma the best nimekirja roogadest, miks just nendes kohtades käin. Toidukohad on suvalises järjekorras, sest toidulemmikuid ei saa ma järjestada – need on kõik omamoodi head.

8. Peppersack (Tallinna vanalinn, Viru 2). Hetkel olen sealt saanud parimat pardifileed ja mõnusat kitsejuustusalatit. Suvel on avatud mõnus suveterrass vanalinna tänaval ja meeldiv teenindus ning õhkkond on seal super.

Peppersacki pardifilee
Peppersacki kitsejuustusalat

9. Kaval Rebane (Balti jaama turg, Tallinn). Nemad teevad eriti maitsvat Caesari salatit krõbekanaga. Väga mõistlik hind ja hea kaasa haarata!

Grillitud võileib küüliku ja juustuga. Caesari salat krõbeda kanaga. Tulised kanatiivad rohelise salatiga.
Caesari salati krõbeda kanaga. Krõbe lillkapsas.

10. Poke Bowl Tallinn (nemad asuvad Tallinnas juba kolmel aadressil, minu lemmik asukoha poolest asub Mustamäe keskuses). Kui maitseb kausitoit, siis neil on the best tuunikala kauss. Kui enamus kohtades on need saadaval riisiga, siis nende juures saab selle asemel valida minu lemmikut kinoad, aga ka suvikõrvitsanuudleid või maisikrõpse. Kindlasti tasub proovida ka lõhe ja krevetikaussi.

Tuunikala kauss

11. Tokumaru (Tallinn, Solarise keskuses minu lemmik, aga asuvad ka Tartus ja mujal Tallinnas lisaks). Jaapani restoran pakub samuti erinevaid kausitoite ja rameneid. Minu lemmik on lõhe-avokaado don. Tegelikult on see nagu kausitoit, aga teise nimega – väga toitev ja tervislik.

Lõhe-avokaado-don. Tempura-köögivilja-don.

12. Leib (Uus 31, Tallinn). Kui soovid osa saada kõige sõbralikumast teenindusest ja erilistest maitsetest, siis selles restoranis ei pea kindlasti pettuma! Lisaks kaunile serveeringule on maitsenauding garanteeritud:)

13. MEAT Resto & Butchery (Haabersti, Rannamõisa tee 38d). Üks eriti mõnus liharestoran 😋. Road on maitsvad, läbimõeldud ja ka visuaalselt kaunid. Lisaks imelisele suveterrassile ja miljööle on siin alati ka sõbralik teenindus. Talvel põleb kaminas tuli ja suured maast laeni aknad toovad looduse ka siseruumis istudes sinuni.

Black angus New York steak
Karamelli panna cotta ja šokolaadi mousse

14. Kalevi Jahtklubi Resto (Pirita tee 17, Tallinn). Pirita jõe kaldal asub üks hubane ja talvel kaminasoojusega restoran, kus saab väga maitsvat veisepõske 😋. Kuumas õunakoogis ei pea samuti kunagi pettuma. Lisaks on akendest kaunis vaade jõele ja purjekatele.

Creme brulee
Kitsejuustusalat
Veisepõsk
Kuum õunakook jäätisega

Selline saigi minu TOP nimekiri 2020 aasta restoranidest. Neid 14 kohta julgen une pealt ka soovitada, et pettuma kohe kindlasti ei pea 🥰.